Розвиток підприємництва в Україні – один з найважливіших векторів державної політики країни

З кожним роком в Україні створюються нові додаткові інструменти, які допомагають вдосконалювати, розширювати та розвивати бізнес.

Про це, а також про активність регіонів України у питаннях підтримки підприємництва йшлося на підсумковій конференції Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу, яка відбулася наприкінці листопада у м. Києві.

Учасники конференції розповіли про проведену роботу у 2017 році в областях України. Особливо приділили увагу державному інструменту, який стимулює підприємців до дії та розвитку, а також втілює віру у підтримку держави для розвитку підприємництва країни.

Усі ми знаємо про проблему «дорогих» кредитних ресурсів для представників малого та середнього підприємництва. Але держава пішла на зустріч підприємцям та створила відповідний інструмент, який здешевлює кредит для малого та середнього підприємництва

Цей інструмент має назву «Часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами залученими малим та середнім підприємництвом для реалізації проектів». Фінансування даної програми передбачалося в бюджеті 17 областей та міст України, але активно відпрацювала дана програма тільки у вісьмох пунктах, а саме: Дніпропетровська обл., Львівська область, Миколаївська обл., Вінницька область, м. Кривий Ріг, Житомирська обл., Одеська обл. та Полтавська обл.

Миколаївській області, завдяки ініціативі голови Миколаївської ОДА Олексія Савченко та обласним депутатам вдалося швидко запустити та вивести на повну потужність дану програму, якою вже скористалися 29 представників МСБ – було створено 121 робоче місце. У Вінницькій області даною програмою скористалися 15 підприємців – 91 робоче місце, у інших областях, які активно приймали участь у програмі кількість учасників в середньому складає від 1 до 13 підприємців.

Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу рекомендує обласним адміністраціям для ефективної підтримки малого та середнього підприємництва використовувати досвід та брати приклад з тих регіонів, де вже працює програма часткового відшкодування відсотків. Членам Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу рекомендовано звернутися до облдержадміністрацій у їх областях з пропозицією активної участі та підтримки цієї програми, так як фінансова підтримка підприємців та розвиток бізнесу, це запорука здорової та розвинутої економіки України.

Центр підтримки бізнесу м. Миколаєва є базовим центром Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу, а з 2017 року партнер ЄБРР за програмою. Завдяки активній політиці керівництва Миколаївської області та депутатів, місцевих підприємців та громадських організацій у м. Миколаєві було відкрито Центр підтримки бізнесу м. Миколаїв (за програмою «EU4Business»). Завдяки цьому бізнес Миколаївської області став на крок ближче до європейських інструментів, можливостей та кваліфікованих консультантів.

Підводячи підсумок, можна відмітити той факт, що для розвитку бізнесу в Україні є багато можливостей та програм, які поступово втілюються у всіх регіонах країни. Необхідно тільки приймати активну позицію, відстоювати свої права на ці можливості і користуватися ними. Успіх приходить до тих, хто рухається вперед!

Поділитись новиною
Facebook
Twitter
Email
Telegram